Mükemmel Logo Tasarımı İçin 10 Adım

Logo tasarımı, markanız için önemli bir parça olabilir. Bir logo, müşterileri kolayca tanımlayabilecekleri ve hatırlayabilecekleri bir sembol oluşturur. Logo, markanız için önemli olan güvenilirlik, kalite ve benzersizlik mesajlarını verir. Ayrıca, müşterilerinize ilham verip onlarla bağlantı kurmana yardimci olabilir. Mükemmel logo tasarlamak için aşağıdaki 10 adımları izleyebilirsiniz.

1. Kendinize sorular sorun:
Markanız hakkında ne düşünüyorsunuz?
Markanıza nasıl bağlanmak istiyorsunuz?
Ne tarz bir etki yaratmayı hedefliyorsunuz?
Bu sorulara cevaplar bulmanıza yardımcı olacaktır.

2. Rekabet ortamını inceleyin:
Rekabet ortamını anlamak için rekabet eden markaların logosunu incelemeniz gerekir. Bu size ne tarz logosundan etkilenebileceğiniz hakkında fikir verebilir ve sizi inspirasyon almaya itebilir.

3. Konsept bulun:
Konsept belirledikten sonra bu fikri geliştirmek için desenler bakınmalısınız- renkler, fontlar vb.. Bu desenler üzerinde çalışmaya başlayarak markanıza özgün bir logo elde edebilirsiniz.

4. Grafiker seçimini iyi yapmalısınız:
Eğer zamanında profesyonel destek alamazsanız doğru sonuca ulaşmanıza imkan yoktur! Grafiker seçerek herhangi bir teknik problemle karşılaşmamış olursunuz ve grafiker sadece profesyonel bilgi sahibidir ama aynı zamanda size tavsiyede de bulunalabilmelidir.

5. Logonuzu test ederek başlamalısın:
Logoyu insanlara sunup onlardan geri bildirmeler almalısınız ki logonuzu geliştirebilirsiniz.

6. Kullanıcılarına odaklanmalısın:
Logonuzu kullanıcılarına odaklanarak tasarlayabilirsin! Logonuzu insani hisseden , hatırlatma potansiyeli olan ve eğlenceli bir şey haline getirebilirsiniz.

7. Farkedilebilirliği artıralım:
Logo tasarlamaya çalışmadan önce arka plan rengini belirtmelisin! Basit renk paletlerinden yola çıkarak logonun arka planda farkedilebilirliğini artıralım .

8. Tasarıma sadık kalmalısınız:
Tasarıma sadık kalarak logo üzerinde değişiklik yapmaya çalışmamalısınız! Degişime gitmeden önce değişeni tamamen bitirmelisi gerek.

9. Farklı platformlarda test etmelisiniz:
Logoyu web sitende , sosyal medyada , afiş vb.. Farkli platformlardada test etmelisin ki logo her ortama uyum sağlayabilsin.

10 . Sonuna geldiğimize göre kaydetmeyi unutma:
Kaydettiğinde her zaman yeniden düzenleyebilirsin. ve istediğin zaman her format’da çıktı alabilirsiniz.

Bizi sosyal medya'dan takip edin!

KAPAT
Mesaj Gönder
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz ?