Web Site Tasarımı
Sıkça Sorulan Sorular

Web Site Tasarımında En Çok Merak Edilenler Burada!

Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

İçerik Miktarı: İşlenecek metin, görsel ve videoların sayısı ve karmaşıklığı maliyeti etkiler. 

Sayfa Sayısı: Her sayfa için gereken tasarım ve içerik düzenlemesi, sayfa sayısının artmasıyla maliyeti artırır.

Yazılım ve Teknolojiler: Kullanılacak özel yazılımlar ve teknolojiler ek maliyetler getirebilir.

Dil Sayısı: We-b sitesinin kaç dilde hizmet vereceği, her dil için ayrı içerik ve düzenleme gerektirdiğinden fiyatı yükseltebilir.

Güvenlik: SSL sertifikası gibi güvenlik önlemleri ek maliyetler getirir.

Özel Formlar ve İşlevler: Özel formlar ve fonksiyonlar, tasarım ve entegrasyon sürecinde ekstra maliyet yaratır.

Bu faktörlerin her biri, projenin toplam maliyetini ve tamamlanma süresini belirleyen önemli unsurlardır.

Web Hosting ve Domain Seçimini Siz mi Yapıyorsunuz?

Evet, sizin için web hosting ve domain seçimini yaparak gerekli tescil işlemlerini gerçekleştirebiliriz. Hizmetlerimiz aylık veya birkaç yıllık dönemler için sunulmaktadır. Ayrıca, süresi dolduğunda gerekli uzatma işlemlerini de sizin adınıza gerçekleştirebiliriz.

Zaten Web Sitem Var Onu Düzenleyebilirmiyiz ?

Evet, mevcut web sitenizi düzenleyebiliriz. Ancak, bu düzenleme işlemi yeni bir web sitesi oluşturulmuş gibi ücretlendirilmektedir.

Web Sitemi Kendim Yönetebilir Miyim?

Evet, kendi web sitenizi yönetebilirsiniz. Size özel bir yönetim paneli sağlıyoruz. Bu panel aracılığıyla sayfa ekleyebilir, menüler oluşturabilir, metin ve resimler ekleyebilir, içerikleri değiştirebilirsiniz. Bu şekilde web sitenizin tam kontrolü sizde olur.

Web Tasarımda Kullanılan Teknolojiler Nelerdir ?

Web tasarım sektöründeki tüm yenilik ve değişiklikleri yakından takip ediyoruz. Projelerimiz genellikle PHP, MySQL, HTML5, CSS3 gibi yazılım dillerini kullanmaktadır. Tasarım süreçlerinde çeşitli Photoshop programlarıyla çalışıyoruz. Ayrıca, web sitelerimizi mobil uyumlu (responsive) olarak üretiyoruz. Bununla birlikte, WordPress gibi popüler içerik yönetim sistemlerini de kullanarak müşterilerimize daha esnek ve yönetilebilir web siteleri sunuyoruz.

Web Tasarım Projemiz İçin Brifing Göndermek ?

Kurumsal web tasarım projemiz için sizden gerekli bilgileri toplamamız gerekmektedir. Bu bilgilerin başında firmanızın logosu gelmektedir. Logonuz, web sitesinin tasarımında marka kimliğinizi yansıtacak önemli bir unsurdur. Ayrıca, web sitesinin görsel unsurları için firma fotoğrafları, ürün görselleri veya hizmetlerinizle ilgili görseller de gerekmektedir.

İletişim bilgileriniz, müşterilerinizin sizinle iletişime geçebilmesi için kritik öneme sahiptir. Web sitenizde kullanılacak iletişim formu veya iletişim bilgilerinizin doğru ve güncel olması, müşteri memnuniyetini ve iletişim kolaylığını artırır.

Ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili detaylı bilgiler de web sitesinin içeriğini oluşturacak önemli unsurlardır. Ürün ve hizmetlerinizi tanıtan açıklayıcı metinler, görseller ve belki de videolar, potansiyel müşterilerinizi etkileyerek satın alma kararı almalarını sağlar.

Bu bilgilerin müşteriden alınmasının ardından, web tasarım çalışmalarına başlanır. Bu süreçte, müşterinin istekleri ve beklentileri dikkate alınarak, estetik açıdan göz alıcı ve kullanıcı dostu bir web sitesi tasarlanır. Müşteriyle sürekli iletişim halinde olarak, tasarımın gelişim süreci takip edilir ve gerekli revizyonlar yapılır. Sonuç olarak, işlevsel, estetik ve markanızı doğru şekilde yansıtan bir web sitesine sahip olursunuz.

Ödeme Nasıl Yapılıyor ?

Ödeme yöntemimiz Web tasarımına başlamadan önce, işin %50’si ön ödeme olarak alınır. Ödeme yapılacak olan hesap bilgilerimiz Mail veya  SMS Sistemi  yoluyla tarafınıza iletilir. Veya Web Sitemizdedn Kredi kartıyla tek çekim veya taksitlendirme yapabilirsiniz.

Web Sitesi Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Web sitesi güvenliği, SSL sertifikaları, güçlü parola politikaları, düzenli güncellemeler ve güvenlik açıklarının izlenmesi gibi önlemlerle sağlanır. Ayrıca, güvenlik duvarları ve güvenlik yazılımları kullanıyoruz.

Web Tasarım Süreçlerinde Odaklandığımız Noktaları Nedir ?

Web tasarım sürecinde öncelikle kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak, kolay anlaşılabilir ve kullanıcı dostu tasarımlar oluşturmayı hedefliyoruz. Teknik olarak WC3 standartlarına uygun ve hatasız web siteler geliştiriyoruz.

Mobil uyumluluk da bizim için büyük önem taşıyor; web sitelerimizin hem masaüstü hem de mobil cihazlarla uyumlu olmasına özen gösteriyoruz. Bu kriterleri değerlendirdikten sonra analizlerini yaparak müşterilerimze web sitesini sunuyoruz.

Yaptığınız Web Tasarım Fiyatları SEO Çalışması İçeriyor Mu?

Hazırladığımız web tasarımların SEO açısından yalnızca teknik detaylarına odaklanıyoruz. Ancak, arama motorlarında daha üst sıralara çıkmak istiyorsanız, profesyonel SEO çalışmalarımızı da tercih edebilirsiniz. Bu sayede web sitenizin hem teknik alt yapısı hem de içerik stratejisi, arama motorlarında daha iyi performans gösterecek şekilde optimize edilir.

Web Tasarım Çalışmaları Ne Kadar Sürede Gerçekleşmektedir?

Çalışmanın yer alacağı sektör hakkında bir ön araştırma yapılmaktadır.
Her projenin tamamlanma süresi farklılık gösterir. Web site paketlerin detayında yazdığı gibi kurumsal web tasarımlarımız genellikle 5-7  gün  içinde teslim edilir. Bu süre zarfında web site yönetim paneli ve mobil uyumlu versiyonu da hazırlanır.

Bizi sosyal medya'dan takip edin!

KAPAT
Mesaj Gönder
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz ?